12 Maj

Copywriter – stawka za tekst marketingowy lub slogan reklamowy

Czy tylko zewnętrzny copywriter jest w stanie stworzyć najlepszy slogan reklamowy i tekst marketingowy dla Twojej firmy? W końcu to Ty – właściciel firmy – posiadasz największą wiedzę o oferowanych usługach i sprzedawanych produktach. To Ty codziennie spotykasz się z Twoimi klientami, wnikliwie analizujesz rynek i decydujesz o wyborze narzędzi komunikacji marketingowej. A jednak – świeże spojrzenie z zewnątrz, w połączeniu z doświadczeniem marketingowym i ogromnymi pokładami kreatywności pozwala opracować brief służący utworzeniu ponadczasowego sloganu reklamowego czy tekstu marketingowego. Kto się tym zajmie? Copywriter.

 

Copywriter – jaka stawka za slogan reklamowy?

W sieci internetowej można obecnie spotkać bardzo wielu specjalistów z tzw. „lekkim piórem”. Nie trzeba posiadać specjalnego wykształcenia. Nie trzeba nawet prowadzić własnej firmy. Wystarczy strona WWW, reklama w sieci społecznościowej, dobrze skonstruowana Umowa o Dzieło i odrobina zapału. Z tego powodu, trudno obecnie znaleźć rzetelnego i doświadczonego copywritera, z którym można związać swoją markę na długie lata. Dodatkowym aspektem poszukiwań jest jeszcze cena.

Przykładowo:

Slogan reklamowy, w którym każde słowo warte jest kilkaset złotych, dobrane do głównych atutów (przewag konkurencyjnych) przedsiębiorstwa, mieści się w szerokim przedziale cenowym – od 200 złotych, do nawet 2000 złotych netto.

Na tę ostatnią kwotę może sobie pozwolić bardzo niewiele przedsiębiorstw z sektora MŚP – za równowartość sloganu można bowiem zorganizować prężną, miesięczną kampanię linków sponsorowanych w Google AdWords. Na szczęście, slogan reklamowy nie jest obowiązkowym elementem komunikacji marketingowej każdego przedsiębiorstwa, stąd (szczególnie w początkowej fazie funkcjonowania firmy) można sobie go odpuścić.

Zamiast niego, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w tekst marketingowy na firmową stronę WWW, do broszury, folderu lub drukowanego newslettera. Choć ten przekaz nie stanowi bezpośredniego elementu identyfikacji marketingowej danej marki, to złożony z perswazyjnych fraz może spowodować znaczny wzrost zainteresowania Twoimi usługami i sprzedaży produktów w Twojej firmie. Koszt realizacji tekstu marketingowego szacowany jest na kwotę 150-400 złotych, w zależności od jego długości, przeznaczenia i wybranego kanału komunikacji.