13 Maj

Copywriter freelancer radzi – jak pisać do Twoich klientów?

copywriter freelancer

Każdy właściciel firmy jest trochę jak copywriter freelancer – zna wartość swoich słów i wie, z jak wielką siłą potrafią one przyciągać potencjalnych klientów do sprzedawanych produktów i usług. Spędzasz więc wiele godzin przy edytorze tekstu, następnie umieszczasz opracowany tekst marketingowy na firmowej stronie internetowej, publikujesz i… okazuje się, że nikt go nie czyta.

Dołek, lekka depresja i totalny brak motywacji do dalszej pracy. Wydaje Ci się, że dalsze marnowanie cennego czasu nie ma większego sensu. Najwyższa pora, by zajął się tym zadaniem perswazyjny copywriter freelancer. A jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z własną działalnością gospodarczą i nie posiadasz wystarczającej ilości pieniędzy na tę inwestycję? Skorzystaj z poniższych wskazówek.

 

Copywriter freelancer radzi: 6 prostych wskazówek

1. Zadbaj o „pustą przestrzeń” – stosuj krótkie akapity i nie twórz skomplikowanych, złożonych i niekończących się zdań.

2. Stosuj interesujące podtytuły – pouczające i intrygujące „mini nagłówki” utrzymują koncentrację Twojego klienta na skanowanej treści.

3. Twórz listy punktowane – nie ma lepszej metody dla udowodnienia Twojemu klientowi, że cenisz poświęcony przez niego czas, prezentując mu najbardziej istotne dane. Powinien o tym pamiętać każdy copywriter freelancer.

4. Dodaj pomocne linki zewnętrzne – pokaż, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, dodając zewnętrzne odnośniki do innych publikacji lub serwisów społecznościowych, w których pozytywnie mówi się o Twojej firmie.

5. Używaj podkreśleń, kursywy i pogrubień – wyróżnij wszystkie istotne informacje i atuty Twojej firmy, które mogą ułatwić klientowi podjęcie ostatecznej decyzji (pamiętaj, że zdecydowana większość czytelników tylko „skanuje” tekst).

6. Korzystaj z liczb – statystyka przyciąga wzrok Twojego klienta, a w połączeniu z dobrą argumentacją staje się silnym środkiem perswazji.

 

Fulczyk.com – copywriter freelancer dla Twojej firmy

Jeżeli powyższe wskazówki nadal nie przynoszą oczekiwanych rezultatów sprzedażowych, zamów tekst marketingowy dla Twojej firmy bezpośrednio na mojej stronie internetowej. Aktualny namiar znajdziesz w dziale KONTAKT. Zadzwoń, przedstaw mi Twój problem i towarzyszącą mu wizję, a wspólnie opracujemy perswazyjną treść, którą Klienci będą chcieli czytać.